Solárne systémy – známe tiež ako solárne panely alebo fotovoltické (PV) systémy premieňajú slnečné svetlo na elektrinu. Elektrickú energiu vyrobenú solárnym systémom môžete použiť na napájanie vášho domova, podnikania alebo dokonca vášho auta.

Solárne panely systémy sú skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet. Ak si môžete dovoliť platiť svoj účet za elektrinu každý mesiac, môžete si dovoliť nainštalovať solárny panel.

Inštalácia solárneho systému je skvelá investícia a môže priniesť lepšiu návratnosť ako dlhopisy.

Solárne fotovoltické systémy existujú už dlhú dobu, v roku 1954 ich vyvinuli vedci z Bell Labs a sú osvedčenou technológiou.

Solárne panely sú vysoko odolné, vyrobené z tvrdeného skla a vydržia krupobitie, sneh, dážď a silný vietor. Môžu dokonca predĺžiť životnosť vašej strechy tým, že ju chránia pred každodenným opotrebovaním.

Solárne systémy môžu vyrábať elektrinu 25 a viac rokov, môžu byť inštalované takmer kdekoľvek na Slovensku. Väčšina miest u nás má dostatok slnečného svetla na výrobu elektriny.

Najdôležitejšie faktory, ktoré treba zvážiť pri hodnotení možností solárneho panela, sú sadzby, ktoré platíte za elektrinu, prípadne dostupnosť elektrickej siete – platí napr. pre chalupy bez elektrickej energie.

Solárne fotovoltické panely môžu byť inštalované na streche vášho domu alebo komerčného objektu, na zemi alebo na solárnom prístrešku, prakticky kdekoľvek, kde je väčšinu dňa prijímané priame slnečné svetlo a nie sú zatienené stromami alebo budovami.

Pokiaľ máte dostatok strešného priestoru na inštaláciu solárneho panela, výkon, ktorý vaše panely budú vyrábať, účinne eliminuje väčšinu vášho účtu za elektrinu.

Panely, ktoré sú orientované na juh, budú vyrábať najviac elektrickej energie, ale vaše panely môžu tiež čeliť na východ alebo na západ.